39-41-H/01 – malíř a lakýrník

Hledáš poctivé řemeslo, kde můžeš naplno využít představivost a kreativitu? Máš vkus a cit pro barvy a detail? Líbí se Ti zútulňovat interiéry? Dál už nehledej a pojď studovat Malíře a lakýrníka.

S tímto řemeslem se ve světě neztratíš. Malířství je rychle se rozvíjejícím oborem. Vynalézají se nové materiály a techniky a stále více se rozšiřují možnosti povrchové úpravy stavebních konstrukcí, nátěrů i nástřiků. Tvojí prací bude vytvořit zákazníkům krásný a útulný domov.

Kde se uplatníš:

Řemeslníků je málo a šikovných malířů dvojnásob. Po škole se můžeš specializovat směrem, který tě nejvíce baví. Můžeš se nechat zaměstnat jako malíř v nejrůznějších stavebních firmách. Můžeš se stát členem Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR nebo i využít vlastní podnikatelské aktivity na živnostenský list. V neposlední řadě můžeš pracovat pro distribuci a prodej malířských potřeb.

Jaká získáš osvědčení:

  • Výuční list
  • Vysvědčení o závěrečné zkoušce

Co můžeš mít ještě navíc:

Profil absolventa (aneb co budeš po škole skutečně umět):

  • Budeš provádět odborné malířské, tapetářské a lakýrnické práce ve stavebnictví.
  • Zvládneš navrhnout jednoduchá barevná řešení interiérů a fasád.
  • Naučíš se všechny možné techniky, které se při výmalbě používají, od dekorativních moderních stěrek, přes válečkování až po štuky.
  • Ovládneš částečně i zednické práce, protože je budeš občas potřebovat. Třeba takové nahození omítky už je docela kumšt.

KÓD OBORU A ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
39-41-H/01
Malíř a lakýrník

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
15

Partneři školy