23-68-H/01 mechanik opravář motorových vozidel (automechanik)

Zajímáš se o auta, víš toho o nich spoustu a chtěl bys vědět ještě víc? Chceš dělat řemeslo, u kterého se nemusíš bát o práci? Jsi prakticky zaměřený a technický typ? Pak je obor Automechanik pro tebe to pravé!

Naučíš se od základu celé řemeslo, od konstrukce až po motor. Budeš vědět, jak jednotlivé části auta fungují, hledat závady, diagnostikovat je a opravovat. Naučíš se, jak vyzrát na komplexní diagnostiku, opravy a údržbu silničních motorových vozidel včerně alternativních pohonů. Navíc můžeš zdarma získat řidičák na osobák i náklaďák. S vědomostmi a znalostmi z tohoto oboru se zkrátka ve světě neztratíš! Pod tvýma rukama budou auta znovu ožívat a díky tomu nebudeš mít žádný problém si najít práci, nebo začít podnikat a pracovat sám na sebe.

Kde se uplatníš:

Jako vyučený automechanik se snadno uplatníš na pracovním trhu nejen jako vysoce kvalifikovaný pracovník v oblasti autoopravárenství, ale i v ostatních oblastech strojírenství a dopravy. Můžeš pracovat jako automechanik v servise, na stanici technické kontroly nebo mít vlastní dílnu a podnikat – stačí si vybrat. O práci nouzi mít nebudeš, v dnešní době potřebuje servis každé auto a dobrých automechaniků je nedostatek.  Po studiu můžeš jít rovnou do praxe nebo si přímo na škole dodělat maturitu, případně se vyučit v dalším učebním oboru souvisejícím s auty, nebo i v jiném oboru z nabídky školy a mít tak ještě širší možnosti uplatnění v dalším životě.

Jaká získáš osvědčení?

  • Po ukončení studia závěrečnou zkouškou získáš výuční list a mezinárodně platné osvědčení o vyučení v oboru – Europass.
  • Během studia můžeš získat řidičské oprávnění skupiny B a C, můžeš chodit na kurz sváření a získat svářečský průkaz.

Profil absolventa (aneb co budeš po škole skutečně umět):

  • Naučíš se o autech všechno – budeš schopný odhalit a opravit skoro všechny závady.
  • Praxe budeš mít stejně jako teorie a tak vše, co se naučíš ve škole si i prakticky vyzkoušíš.
  • Během studia se seznámíš s konstrukcí a činností všech celků moderních automobilů, s jejich diagnostikou, údržbou a opravami. Naučíš se provádět montáže a demontáže dílů a funkčních částí, obsluhovat diagnostické přístroje pro zjišťování závad.
  • Díky řidičáku na osobní a nákladní auto zdarma ušetříš spoustu peněz.   

KÓD OBORU A ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
23-68-H/01
Mechanik opravář motorových vozidel (automechanik)

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30

Partneři školy